§§..Obraz Paula McSweriho..§§

9. června 2007 v 22:22 | Kesai |  Anime Povídky
Tehle povídku mi poslala kamarádka Karolína, její e-mail - KarolinaKikinka@seznam.cz
Píše se rok 1745 a nyní se nacházíme v jižním Londýně. Poplíž čtvrti Capertown se nachází panství. To patří vévodovi MacBrannymu. Pan MacBranny byl zahleděný do svého úspěchu a kariéry, jeho manželka paní Elisha MacBrannyová bylá velmi strohá a na pohled velice vznešená. Nejstarší syn Eric byl odmala rozmazlován a vychováván v tom nejlepším. Nejmladším členem rodiny byla drobná dívenka jménem Kimberly. Kimberly měla vždy těžší život než Eric. Když Kimberly vyrostla našli jí rodiče ženicha, měl se jím stát slavný malíř Frederico Vindragi, který byl téměř o 28 let starší. Kimberly bylo v té době 16 let. Každý večer rodiče prosila, že si Frederica vzít nechce. Matka jí tenkrát odbyla se slovy:,,Celý život dělám všechno pro tvou budoucnost a ty si ještě budeš vybírat?!´´ Kimberly to velice ranilo Frederico si domluvil s její matkou, že bude brát Kimberly na vyjížďky kočárem, aby se lépe zblížili. Její matka souhlasila.
Jednou vzal Frederico Kimberly do svého ateliéru, kde maloval učeň Paul McSweri. Frederico byl jeho mistr. Kimberly obdivovala každý obraz mladého Paula, Fredericovi to lichotilo, že má tak dobrého učně. Na spáteční cestě požádal Frederico Kimberly, jestli ji nemůže namalovat, jako svatební dar. Kimberly souhlasila, ale měla jeden požadavek. Nejprve ji namaluje Frederico a pak jeho učeň Paul. Frederico se ptal proč. Kimberly mu řekla, že se jí v ateliéru zdálo, jako by se Paul svými obrazy vytahoval. Frederico souhlasil, viděl svou výhru nad svým učněm.
Kimberly docházela každý den do ateliéru s tam ji Frederico maloval v blankytných šatech. Asi po měsíci byl obraz hotový. Bylo to skutečně umělecké dílo. Frederico byl na svůj obraz tak pyšný, že ho vystalil do vytríny ateliéru, aby i ostatní obdivovali tu krásu. Nyní byl na řadě Paul. Kimberly řekla, že je příliš zaneprázdněna a nemůže chodit každý den do ateliéru. Tak musel Paul chodit ke Kimberly domů. Měl s sebou je pár papírů a tužku. Kimberly měla vzláštní přání. Chtěla, aby ji Paul namaloval, tak jak ji pánbůh stvořil. Paul trošku znervózněl. Co by tomu řekl jeho mistr? Kimberly ale naléhala a Paul se dal do náčrtů. Při skicování si spolu povídali, aby se Kimberly nenudila. Postupem času si Kimberly Paula zamilovala. Každý den ji skicoval, ale žádný návrh se Kimberly nelíbil. Celý měsíc kreslil Paul návrhy. Když se ho mistr zeptal, proč ten jeho obraz trvá tak dlouho a chtěl vidět jeho celoměsíční práci. Paul byl nucen mu skici ukázat. Frederico se rozzuřil a spěchal si pro odpověď ke Kimberly. Kimberly mu řekla, že po svadbě si ji bude moct malovat jak bude chtít a že tímto chce posoudit, jak umí Paul malovat.
Po nějaké době se i Paul těšil na Kimberly, s žádným modelem si ještě nikdy tak dobře nerozuměl, jako s Kimberly. Jednou, když jí Paul ukazoval svoje návrhy, ho Kimberly políbila. Paul ucukl a řekl, že spolu nemůžou mít poměr. Kimberly si nakonec vybrala jednu pózu a tak ji Paul nakreslil. Použil jenom tužku a papír, žádné plátno, nebo barvy. Pouze bezbarvý obrys těla.
Když šel Paul ukázat své dílo mistrovi a mistr se zasmál ,,Tak na tomhle si dělal celé tři měsíce? Chachacha to je vážně dost ubohé.´´ V den svatby donesli Paul a Frederico svoje díla ke Kimberly, aby rozhodla, ktré je lepší. Každý při pohledu na obrazy usoudil, že Fredericův obraz je o hodně lepší. Kimberly řekla, že hezčí obraz nakreslil Paul. Frederico byl u vytržení ,,Slečno Kimberly, jak to?´´ ptali se ostatní hosté. Kimberly řekla:,,Frederico kreslil jen to co viděl, ale Paul dal do svého obrazu i část mé duše.´´ Frederico řekl, že to je skandál a že žádná svatba nebude. Rodiče Kimberly z toho byli vedle. Kimberly se rozhodla, že bude žít s Paulem a že nikoho jiného nechce. Rodiče sňatek s obyčejným malířem zamítli. Kimberly a Paul se odstěhovala na vesnici k tetě Sheril, která se ona postarala. Zanedlouho měli svatbu a u nich doma na zdi visí ten obraz. Obraz Paula McSweriho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama